ارائه خدمات از 8 الی 16

ارائه خدمات شنبه تا پنج شنبه از 9 تا 17

What are the uses of UPVC pipes and fittings in agriculture and water supply?

لوله و اتصالات یو پی وی سی امروزه اهمیت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است. اینکه ما امروزه با بحران آب در جهان مواجه هستیم،‌ موضوعی غیرقابل انکار است و از طرفی تلاش آنچنانی برای ارتقاء، بهبود و توسعه و درک بهتر سیستم‌های آبیاری مدرن انجام نشده است.

به همین خاطر تلاش ما بر این است که از لوله pvc-u در کشاورزی و آبرسانی استفاده بیشتری شود. در بخش  آبرسانی، لوله های یو پی وی سی آب را با همان پاکی و خلوص اولیه و بدون ایجاد هیچ‌گونه تغییری در بو و مزه انتقال می‌دهند. یکی از ویژگی‌های لوله یو پی وی سی که در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند این است که دارای سطحی صاف و صیقلی هستند.

لوله upvc کشاورزی
نکته مهم این است که اگر از استاندارهای لازم در تولید این لوله‌ها استفاده شود می‌توان از آن‌ها به عنوان لوله‌هایی به عنوان حامل آب‌های شرب استفاده نمود. این لوله‌ها دارای استاندارهای متعددی از مؤسسات بین‌المللی DIN، ISO، ‌EN، AWWA و … جهت استفاده در انتقال آب آشامیدنی هستند.

در صنعت کشاورزی دغدغه اصلی استفاده بهینه از آب اولویت بالایی دارد. هر چقدر که تولیدات کشاورزی افزایش پیدا می‌کند سامانه‌های آبیاری نیز باید ارتقاء پیدا کنند. درکشاورزی، لوله‌های یو پی وی سی pvc-u در اشکال مختلف وجود دارند که شامل ضخامت‌ها و فشار های قابل تحمل مختلفی هستند. بنابراین در انتخاب لوله مهم است که نوع لوله ، مناسب با منبع آب، شرایط محیطی و روش توزیع آب باشد. این کار باعث می‌شود عملکرد سیستم آبیاری و طول عمر آن تضمین شود.

چرا باید از لوله‌ و اتصالات یو.پی.وی.سی در کشاورزی استفاده کنیم؟

هر چقدر که بیشتر مزایای استفاده از لوله پی وی سی در کشاورزی را درک کنیم بهتر قانع می‌شویم که چرا باید از لوله و اتصالات PVC در کشاورزی بهره‌وری بیشتری داشته باشیم. در ادامه مواردی را بررسی می‌کنیم که این موضوع را برای ما منطقی‌تر می‌کند.

  • لوله یو پی وی سی pvc-u با دوام است. این با دوام بودن باعث می‌شود فشار ناگهانی را بسیار بهتر از پلی اتیلن یا لوله‌های نرم و انطعاف‌پذیر، تحمل کند. همچنین در شرایط مناسب، می‌تواند بیش از ۱۰۰ سال دوام بیاورد و جایگزین نشود. از طرفی دیگر با دوام و ماندگاری طولانی لوله‌های پی وی سی در کشاورزی باعث می‌شود که هزینه‌های سربار برای کشاورزان در تولید محصولات کشاورزی در مقیاس بزرگ پایین باشد.
  • لوله یو پی وی سی pvc-u ارزان است. دلیل ارزان بودن لوله‌های پی وی سی نیز دوام و ماندگاری آن‌هاست که شما را از هرگونه هزینه اضافی بی‌نیاز می‌کند.
  • سطح درونی لوله‌های PVC صاف و صیقلی است و باعث می‌شود شرایط برای جاری شدن بدون مانع سیال داخل لوله فراهم شود.
  • خاصیت عدم نشتی این نوع لوله‌ها و اتصالات از اتلاف آب در کشاورزی جلوگیری می‌کند و باعث ایجاد بازده بالاتر در سیستم آبیاری می‌شود.
  • کارایی یو پی وی سی pvc-u در مقایسه با سایر محصولاتی که باعث خوردگی و شکستگی می‌شوند می‌تواند تا ۴۰% بهبود پیدا کند. لوله‌ پی وی سی در کشاورزی در معرض مواد شیمیایی مثل کودها و سموم دفع آفات تخریب نمی‌شوند.
  • لوله‌های یو پی وی سی pvc-u دارای سفتی حلقه‌ای بالا و مقاوم در برابر بارهای خارجی هستند. همچنین ار مقاومت کافی در برابر ضربات اتفاقی مانند بیل برخوردار هستند. بسیاری از افراد که شاید شما هم جزء آن‌ها باشید نگران این هستند که لوله‌های پی وی سی در زیر خاک خرد خواهند شد. در صورتی که باید بگوییم لوله PVC-U پی وی سی دارای مقاومتی عالی در برابر فشار خارجی و خرد شدن هستند.
  • نصب آسان و روش‌های کارآمد لوله‌های پی وی سی باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود. همچنین وزن کم آن‌ها و قابلیت قرارگیری سایزها درون همدیگر باعث می‌شود که در مصرف انرژی صرفه‌جویی شود. از طرفی این وزن کم باعث کاهش مشکلات در حمل و نقل می‌شود.
  • لوله‌های یو پی وی سی pvc-u پی وی سی با محیط زیست سازگاری دارند و نسبت به سایر پلیمرهــا کمتر از منابع غیرقابل تجدید بهره می‌گیرند.
  • اتصالات پی وی سی در کشاورزی در انواع و اندازه‌های مختلف وجود دارند و این بدان معناست که شما می‌توانید سیستم لوله خود را به دلخواه خود شخصی‌سازی کنید.

Share

کاربر گرامی اگر از محتوا موجود در این صفحه خوشتان آمده است می توانید توسط دکمه های زیر آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *